Trenér síly Dan John vysvětluje, jak dosáhnout až 100 kliků

0
Trenér síly Dan John vysvětluje, jak dosáhnout až 100 kliků

Tento obsah je importován z YouTube. Můžete být schopni najít stejný obsah v jiném formátu, nebo můžete být schopni najít více informací na jejich webových stránkách.

A Johnfitness spisovatel a bývalý olympionik, často sdílí rady a postřehy ze své kariéry profesionálního sportovce a výkonnostního trenéra na svém kanálu YouTube. V nedávném videu John odpovídá na svého následovníka, který se ho zeptal, jak se mohou vytrénovat, aby byli schopni udělat 100 kliků v jedné sadě.

“Musíte být schopni udělat alespoň 25 kliků, než budeme moci vůbec mluvit o tom, jak se dostat na 100,” říká. “Je to jako, musíte zaběhnout 5 km, než budete mluvit o maratonu… Jen potřebujete nějaký čas na kliku.”

John doporučuje používat variace kliků, které vám pomohou vybudovat si vytrvalost, konkrétně kliky tik-tak nebo krokodýlí kliky. Název je slovní hříčka Petera Pana, ale také přesně popisuje, jak fungují:

Když John řekne tik, uděláš opakování kliků. Když řekne ťuk, pohneš jednou rukou dopředu. Tick, další klika. Tocku, posuňte druhou ruku o něco dále a zvedněte i nohy za sebe. “Je to jako dělat plaňkování medvěda, kdy pokaždé, když pohnete rukou, uděláte klik,” vysvětluje. “Co je na tom hezké je, že místo toho, abyste dělali kliky s rukama na jednom místě, získáte velké množství pohybu.”

Tato variace je praktický způsob akumulace objemu. Aby vám pomohl zotavit se po chrlení opakování, John také radí mrtvý vis, abyste uvolnili ramena. Také poznamenává, že opravdu pomáhá „pokud máte přítele, který je stejně šílený jako vy“, který se k vám připojí v provádění těchto sad na základě „já jdu, jdete“, takže si můžete odpočinout, zatímco oni dělají svá opakování.

„Všimnete si, že bez ohledu na to, co děláte, jste dobří na 20 až 50 opakování, pokud jste trénovali… pak si všimnete, že stres a vypětí skutečně narůstají a musím si procvičit, jak se přes to dostat,“ pokračuje. Pokud potřebujete, odpočívejte v horní poloze kliky se zamčenými pažemi. „Pravděpodobně se dostanete do 80. let, než vás zasáhne opravdu zvláštní druh selhání,“ dodává. “Pak když to uděláš jednou, možná dvakrát a budeš vědět, co hledáš, budeš se moci dostat k těm 100.”

podobné příspěvky

Leave a Reply