Spalte břišní tuk a zpomalte stárnutí s těmito kardio rutinami, které trenéři milují — jezte to ne

0
Spalte břišní tuk a zpomalte stárnutí s těmito kardio rutinami, které trenéři milují — jezte to ne

S přibývajícím věkem získat extra obvod břicha není zdaleka ten nejlepší pocit. Koneckonců, chcete žít svůj nejlepší život – a také podle toho vypadat. Každoroční fyzička může být ve skutečnosti stresující, stačí vstoupit na váhu. Podle Tufts Medical Centerněkteří jedinci mohou s přibývajícím věkem přibrat až tři až pět kilo ročně. Pokud tedy chcete spálit břišní tuk a zpomalit stárnutí, máme pro vás několik kardio rutin, které trenéři milují.

Chcete-li spálit břišní tuk a zpomalit stárnutí, musíte pravidelně cvičit a dodržovat fitness rutinu. Ačkoli silový trénink by měla být prioritou ztráta tuku a zpomalení procesu stárnutínemůžete zanedbat kardio porci, protože je to vynikající součást rovnice. Důvodem, proč je to tak prospěšné, je to, jak stárnete, vy ztratit aerobní vytrvalost. Vaše VO2 max klesáa stejně tak vaše anaerobní síla. Kvůli těmto změnám ve vašem těle je nezbytné vybudovat si kardio základnu a udržovat ji co nejvíce.

Existuje mnoho různých typů kardia, které můžete začlenit do své fitness rutiny, včetně běhu, cyklistiky nebo veslování. Je nezbytné provádět nejen práci v ustáleném stavu, ale také intervalový trénink. To vám umožní zlepšit vaši aerobní i anaerobní vytrvalost. Můžete dělat buď ustálený stav nebo intervaly jako samostatný trénink mimo silový trénink, nebo si to naplánovat ve své rutině jako finišer. Pokud máte nabitý program a nemůžete udělat samostatný kardio den, pak doporučuji provést jej jako závěrečný post-silový trénink.

Zde jsou dvě skvělé rutiny v ustáleném stavu a intervalech, které můžete začlenit do svého týdenního plánu, abyste spalovali břišní tuk a zpomalili stárnutí. Začněte je dělat ještě dnes a až si příště zkontrolujete váhu, budete se nejen cítit mladší, ale také budete docela spokojeni s číslem, které uvidíte.

nakloněná chůze na běžeckém pásu
Tim Liu, CSCS

Chcete-li provést toto cvičení v ustáleném stavu, nastavte svůj běžecký pás na nejvyšší sklon (obvykle 15 stupňů) a nastavte rychlost na 2,5 až 3,5 mph. Choďte tímto tempem a nakloňte se alespoň 20 minut a sledujte, jak se vám zrychluje tepová frekvence!

Příbuzný: Nejlepší kardio cvičení pro ztrátu viscerálního tuku a zpomalení stárnutí, říká trenér

trenér dělá schodolezec pro zvýšení spalování viscerálního tuku
Tim Liu, CSCS

U tohoto druhého cvičení v ustáleném stavu začněte lézt na schodoleze. Pokud jste začátečník, jděte pohodlným tempem, které jste schopni udržet alespoň 15 až 20 minut. Jakmile si vybudujete větší výdrž (nebo pokud jste o něco středně pokročilí), můžete zvýšit rychlost nebo stoupat alespoň 30 minut.

Příbuzný: Nejlepší fitness návyky, které zpomalují stárnutí, odhaluje trenér

běžecký pás se sklonem ke spalování břišního tuku a zpomalení stárnutí
Tim Liu, CSCS

Začněte toto intervalové cvičení tak, že budete stát s nohama mimo pás a nastavit běžecký pás na 10% sklon a rychlost o něco vyšší, než je vaše typické jog tempo. Jakmile nastavíte sklon a rychlost, naskočte a 30 sekund pořádně sprintujte. Jakmile budete 30 sekund sprintovat, uchopte madla na straně a opatrně skočte zpět na stabilní nepohyblivou část běžeckého pásu. Odpočívejte po dobu 30 sekund a poté opakujte toto cvičení po dobu 10 kol.

intervalové sprinty na kole k rychlému úbytku viscerálního tuku
Tim Liu, CSCS

Naskočte na rotoped pro tento druhý intervalový trénink a začněte intenzivně šlapat po dobu 20 až 30 sekund. Jakmile uběhnete takové množství času, plavte se pomalejším tempem po dobu 30 až 45 sekund, než sprintujete znovu. Zaměřte se na celkem 8 až 10 kol.

Tim Liu, CSCS

Tim Liu, CSCS, je online trenér fitness a výživy se sídlem v Los Angeles Přečtěte si více o Tim

podobné příspěvky

Leave a Reply