„Roger Federer musel vyvinout větší úsilí, aby…“ říká fitness trenér

0
„Roger Federer musel vyvinout větší úsilí, aby…“ říká fitness trenér

Roger Federer. Kariéra plná rekordů. Jako snad nikdo jiný v historii hry. Švýcar je nejstarší číslo 1 v historii. Stalo se tak v roce 2018 na turnaji v Rotterdamu. Andre Agassi se musel vzdát titulu. Vzpomínáme na něj při této rozlučce s rokem 2022, kdy svět oslavuje nejmladšího rekordmana v historii: Carlose Alcaraze.

Roger Federer se stal světovou jedničkou poprvé 2. února 2004. Je mu pouhých 22 let a právě strčil do kapsy druhý Grand Slam své kariéry, Australian Open. Bude to jeho první sezóna jako opravdového vládce, protože vyhrál i v Londýně a New Yorku.

Fakt, který je třeba pochopit: Facebook byl vynalezen jen o dva dny později. Jindy. Trio by ho také následovalo v letech 2006 a 2007. Ale to je jiný příběh. Protože musíme stroj času posunout o 14 let, na 16. února 2018.

Jsme v Nizozemsku, Atp 500 Rotterdam. Po vyřazení Bemelmanse a Kohlschreibera se Federer ve čtvrtfinále utká s hostitelem Robinem Haasem. Vlastně přítel. S Robinem Roger často sdílí tréninky v Dubaji mimo sezónu a dokonce i v Nizozemsku spolu pracovali během mimosezónních sezení.

Po prohraném prvním setu 6-4 přišel švýcarský fenomén zezadu a zvítězil doublem 6-1. A ve svých 36 letech je opět světovou jedničkou. Nejstarší v historii, dokonce Andre Agassi, který toho dosáhl ve věku 33 let v roce 2003.

To vše 14 let a 17 dní po prvním, jak již bylo řečeno: další rekord. Na konci zápasu vyšel na kurt místní idol Richard Krajicek (vítěz Wimbleonu z roku 1996), aby se poklonil jásajícímu davu.

Pierre Paganini komentuje Federera

Pierre Paganini, 22 let kondiční trenér Rogera Federera, nedávno mluvil o 20násobném vítězi Majoru a nazval ho „100 procent čistým“. “Proto si myslím, že toto rozhodnutí je tak moudré,” řekl.

“Můžete odejít z ATP Tour, ale možná chcete stále prožívat svou vášeň pro tenis. Rogerova rezignace je pro mě také úleva. Nechceme, aby se znovu zranil a pak měl v budoucnu fyzické problémy.”

Ve vrcholovém sportu musíte jít v tréninku na limity – ale také se musíte umět rozhodnout, kdy už je toho moc. Nestává se to samovolně ve čtvrtek ve čtvrt na tři,” řekl. “Od července, kdy začal kombinovat různé tréninkové prvky, si všiml, že musí dělat stále větší objížďky a vynakládat další úsilí. Musel vyvinout větší úsilí pro relativně nízkou intenzitu.“

podobné příspěvky

Leave a Reply