Pokud jde o fitness cíle, odkud pochází vaše „proč“? – FIT Talk With Tania

0
Pokud jde o fitness cíle, odkud pochází vaše „proč“?  – FIT Talk With Tania

I když existuje katalyzátor změn, který vás vybízí k rozhodnutí provést tuto změnu, a i když začínáte vidět výsledky, jakýkoli pokrok, kterého učiníte, bude mít krátké trvání, pokud nepadne důvod, proč to děláte. nepochází z tvého srdce.

Každá změna, kterou jste kdy udělali, abyste se pokusili zlepšit své zdraví a dosáhnout zdravé hmotnosti, začala rozhodnutím. A každé rozhodnutí přišlo jako výsledek něčeho, co vás trápilo natolik, že jste chtěli dělat něco jiného. Rozhodnutí jsou mocná, nebo alespoň mohou být, když „co“ nebo „proč“ za nimi přichází ze správného místa.

Pokud jde o zdraví, a zejména o hubnutí, je důležité vědět, proč to děláte. Když se někoho zeptáte, proč se rozhodl začít cvičit, zhubnout nebo jíst čistěji, pravděpodobně odpoví něco jako: „Opravdu se potřebuji zase vejít do džín,“ „Právě musím zhubnout 20 liber před mým setkáním na střední škole,“ nebo „Za pár měsíců vyrážíme na plavbu, takže víš, plavky a tak.“ No, rozumíte tomu.

Toto jsou bezpochyby okamžiky, které lidi pobízejí, aby začali a začali vidět výsledky. Nejsou to však obvykle momenty, které jim umožní tyto výsledky udržet.

I když se objeví katalyzátor změny, který vás vyzve, abyste se rozhodli tuto změnu provést, i když začínáte vidět výsledky, jakýkoli pokrok, kterého dosáhnete, bude mít krátké trvání, pokud proč“ to je krátkodobé, spíše než takové, které řeší širší obrázek.

Jednoduše řečeno, „proč“, které je založeno spíše na egu než na tom, které pochází z vašeho srdce, z dlouhodobého hlediska mnoho neudělá. Být frustrovaný svou váhou a říkat si, že se do Vánoc zbavíte přebytečných kil a vejdete se zpátky do těch oblíbených džínů, to nestačí. Pokud provedete změny, určitě nějaké výsledky získáte. Pamatujte, že každý může zhubnout. Zeptejte se dietáře. Už to udělali několikrát.

Ale jak to udržet, je mnohem větší a důležitější otázka. A to všechno přijde na zdroj vašeho „proč“.

Z rozhovorů se svými klienty jsem si v průběhu let všiml, že většina lidí se rozhodla skočit do toho a začít se soustředit na zdraví a/nebo váhu, protože se jim náhle stalo něco naléhavého, jako jsou příklady výše. Jednoduše řečeno, jejich důvody pro potápění jsou založeny výhradně na tom, jak se vidí v zrcadle. Je to čistě řízeno egem.

Aby bylo jasno, neříkám, že máte masivní ego, pokud jste někdy chtěli vypadat lépe v plavkách. Je pravděpodobné, že většina z nás to tak či onak chtěla. Spíše jde o to, že ty důvody pocházejí z povrchního místa.

(Lidé, kteří je vyrábějí) vidí pouze krátkodobé. A když toto krátkodobé období skončí, bez něčeho dlouhodobého, co by ho podpořilo a vedlo k pokračování, je velmi snadné nechat všechny ty dobré návyky, se kterými jste právě začali žít, zapadnout.

Chcete-li dosáhnout úspěchu, skutečného úspěchu, kde můžete dosáhnout svých cílů v oblasti zdraví a hmotnosti a udržet si je po celý život, vaše „proč-to-dělám-to“? musí vycházet ze srdce. Slyšení: „Viděl jsem svou mámu létat v jo-jo dietě a nechci tak žít. Chci, aby moje děti měly zdravý vztah k jídlu,“ „Můj táta prostě není zdravý a já se bojím, co se mu může stát. Nemohu to prožít se svou rodinou,“ nebo „Nikdy se nechci cítit příliš starý na to, abych mohl cestovat a zkoumat, jak a kde chci. Mám jen jedno tělo a musím se o něj postarat.” Je to mocné, protože to vychází ze srdce.

To ego “proč”, které tě nastartovalo, to je OK. Jsem pro cokoliv, co vás motivuje k tomu, abyste začali na své cestě zdraví. Je to všechno dobré. Ale myslet si, že to stačí, aniž bychom šli hlouběji a skutečně se sami sebe zeptali: “Proč to dělám?” je obrovská chyba.

Mít přístup, který je třeba dodržovat a který se zaměřuje na zdraví a nedržet diety, vás rozhodně nasměruje správným směrem. Ale rozhodující – věc, která uzavírá dohodu a umožní vám dosáhnout vašich cílů a udržet si všechny ty skvělé výsledky, na kterých jste tak tvrdě pracovali – je „proč“, které vychází z vašeho srdce.

Pokud jste připraveni přestat držet dietu, zjistěte svůj důvod a získejte výsledky, které si můžete uchovat po celý život, objednejte si bezplatný hodnotící hovor s Taniou a připojte se Stačí 8 týdnů skupina na Facebooku.

Tento článek je napsán externím komentátorem nebo jeho jménem a nemusí nutně odrážet názory Castanet.

podobné příspěvky

Leave a Reply