EXKLUZIVNĚ: Raju Srivastava smrt – Přepětí v tělocvičně může být pro SRDCE FATÁLNÍ; dodržujte TATO preventivní opatření, říkají odborníci | Zprávy o zdraví

0
EXKLUZIVNĚ: Raju Srivastava smrt – Přepětí v tělocvičně může být pro SRDCE FATÁLNÍ;  dodržujte TATO preventivní opatření, říkají odborníci |  Zprávy o zdraví

Smrt komika Raju Srivastavy ve věku 58 let zanechala jeho fanoušky a bratrstvo v šoku. Předčasný zánik také vede k některým vážným otázkám. Raju minulý měsíc utrpěl zástavu srdce a zkolaboval na běžícím pásu. To vedlo k otázce – kolik cvičení je příliš mnoho a je přílišné namáhání v posilovně striktní ne?

Gym: Co dělat a co nedělat pro zdraví srdce

Doktor Manish Hinduja, konzultant kardiochirurgické hrudní a cévní chirurgie, Fortis Hospital, Mulund, říká: „Pokud se v posilovně příliš namáháte, vede to k náhlému zvýšení zátěže srdce a u zranitelných pacientů to může vést k srdeční problémy.”

Doktor Hinduja nám dává tyto tipy, které bychom měli mít na paměti při cvičení:

1) Běžecký pás: Začněte postupně, prvních 5 minut pomalu choďte nebo běhejte. Střídejte období pomalého a rychlého běhu. Sklon běžeckého pásu by měl být minimální a strmý běh se nedoporučuje. U začátečníků byste měli pouze postupně eskalovat rychlost a délku cvičení.

2) Silový trénink: Začněte s nižší hmotností. Zvyšte frekvenci a poté zvyšte závaží.

3) Sledujte svůj srdeční tep při cvičení: Vaše tepová frekvence by měla být nižší než 70 % vaší maximální tepové frekvence (to je 220 – váš věk). V ideálním případě by vaše tepová frekvence neměla být při cvičení vyšší než 140/150 za minutu.

4) Zkontrolujte příznaky: Někteří lidé se hodně potí. Samotné pocení není problém, ale pocení s tíhou na hrudi, bolestí čelistí a bolestí levé ruky – to vše jsou markery srdečních chorob. Nechte si co nejdříve udělat lékařskou prohlídku.

5) Další cvičení: Příspěvek 45, pokud nejste v posilovně, můžete dělat 30-40 minut rychlé chůze, aerobik, hrát venkovní sport nebo tančit.

Stačí TMT (test na běžeckém pásu)?

Lidé často dělají test na běžeckém pásu nebo TMT, aby se rozhodli, zda je srdce v pořádku. Odborníci však poukazují na to, že samotné provedení TMT nestačí. “Žádný test není 100% diagnostický; TMT je 68% citlivý a říká, že 77% specifický pro ischemickou chorobu srdeční. Zhruba to znamená, že i když je hlášení TMT normální, existuje 30% pravděpodobnost, že budete mít ischemickou chorobu srdeční,” říká doktor Hinduja .

Pravidelné kontroly srdce: Seznam testů, které je třeba provést

Těm, kteří mají v rodinné anamnéze srdeční onemocnění, doktor Hinduja navrhuje, aby začali s rutinními lékařskými kontrolami od 35 let. “Ti, kteří nemají v rodinné anamnéze srdeční problémy, mohou začít od 50 let. Každých pět let , měly by být prováděny rutinní kontroly srdce Po 60 letech by se měla provádět rutinní zdravotní kontrola každé 2-3 roky Rutinní zdravotní kontroly zahrnují EKG a 2D echo Nejlepší test pro zjištění blokády v tepnách je koronarografie; a pro problémy související s ventily je to 2D echo.”

Čtěte také: EXKLUZIVNĚ: Dá se Alzheimerova choroba léčit? Příznaky, příčiny a léčba této demence – co říká lékař

podobné příspěvky

Leave a Reply