Dodržujte tyto fitness návyky, abyste se dožili 100 a dále, trenér říká – jezte tohle, ne to

0
Dodržujte tyto fitness návyky, abyste se dožili 100 a dále, trenér říká – jezte tohle, ne to

Žít dlouhý, zdravý a produktivní život může být docela vzrušující věc. Ale abyste se dožili 100 a více, musíte začít a držet se více než několika zvyků. Mluvili jsme s odborníkem a dozvěděli jsme se některé zásadní věci fitness návyky dožít se 100 a více, tak se na to připravte předělat svůj životní styl a cvičebním režimem. V nadcházejících letech budete mít mnohem více narozeninových oslav!

Jezte tohle, ne tamto! natáhl se k Kami Bleasena osobního trenéra hrdlonejvětší osobní tréninková služba v zemi, která zpřístupňuje osobní nebo virtuální kondiční tréninky vedené odborníky a zpřístupňuje je všem. Blease nás pustí do těchto klíčových cvičebních návyků, u kterých si budete muset stanovit priority. Konečný výsledek bude stát za každý kousek úsilí a motivace, kterou vložíte do uskutečnění svého cíle. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli Bleaseovy tipy.

Shutterstock

Spánek je klíčovou součástí vaší celkové kondice a zdraví. Pokud nebudete mít správné množství spánku, nebudete schopni získat správné množství cvičení, které vaše tělo potřebuje. Považujte to tedy za první z klíčových návyků, jak se dožít 100 let a dále.

Blease vysvětluje: “V naší kultuře můžeme okouzlit shon a mentalitu bez spánku, ale z dlouhodobého hlediska nám to dělá jen medvědí službu.” Když si každou noc pořádně odpočinete, budete následující den mnohem produktivnější. Pomůže také zlepšit způsob, jakým zvládáte svůj hlad a energii, zajistíte, že žijete svůj nejzdravější život, a zajistí, že váš mozek zpracuje a využije vše, čemu byl den předtím vystaven.

Blease říká, že většina dospělých potřebuje sedm až devět hodin spánku, ale je opravdu důležité mít na paměti, kolik hodin každou noc skutečně spíte. Díky tomu snadno poznáte, co vaše tělo hledá, když nekladete žádná omezení na dobu spánku. Dodává: “Doporučuji také zavést večerní rutinu, která vyzve váš mozek a tělo, aby se připravily na spánek. Něco tak jednoduchého, jako je konkrétní seznam skladeb, meditace nebo šálek čaje, je skvělým místem, kde začít.”

Příbuzný: Cvičení na podlaze číslo 1, jak ztratit břišní tuk a zpomalit stárnutí, říká trenér

dospělý pár venčícího psa, fitness návyky, které vám pomohou dožít se 100 let
Shutterstock

Přiznejme si to: Život v dnešní době je extrémně hektický a přehnaně stimulovaný. Být nonstop je jednoduchá rutina, do které se lze dostat, ale může to vést k vyhoření. Pokud svůj stres nezvládáte správně, vystavujete se riziku, že budete častěji onemocnět a vaše hladina energie bude klesat, takže se vám nebude chtít cvičit. Boj bude skutečný, pokud jde o udržení vašeho života v rovnováze a pod kontrolou.

Blease radí: “Zatímco sebepéče může připadat jako luxus nebo zbytečná péče, je tak důležité ji dělat, zvláště když jste zaneprázdněni. 10minutová procházka, bublinková koupel, telefonát s přítelem nebo čtení knihy věci, které můžete dělat a které dávají vaší mysli/tělu odpočinek, umožňují vám znovu se spojit sami se sebou a ukázat sami sobě, že jste prioritou. Nemusí to být moc, ale mělo by to být něco.“

Příbuzný: 5 nejlepších návyků chůze, které zpomalují stárnutí, odhaluje odborník na fitness

pár chodící a demonstrující fitness návyky dožít se 100 let
Shutterstock

Každý druh pohybu je pro vaše tělo prospěšný – a důležitý. Procházka je tak snadná věc, kterou můžete přidat do své rutiny, a nic vás to nestojí! Můžete začít chodit jen 10 až 15 minut každý den a z dlouhodobého hlediska to bude mít velký dopad. Je zbytečné se tím stresovat, ale raději udělejte to, co nejlépe vyhovuje vašemu rozvrhu, a udělejte z toho zábavu. Důsledný pohyb během vašeho života vám pomůže cítit se mnohem zdravěji, mladší a lépe.

starší pár hrát tenis
Shutterstock

Výhody, které cvičením získáte, jsou mimořádné a dělají zázraky pro váš fyzický vzhled. Pravidelné cvičení vám poskytne silnější kardiovaskulární systém a posílí vaše svaly, což vám pomůže udržet si nezávislost a vykonávat každodenní úkoly, jak stárnete.

Blease říká: “Pravidelné cvičení umožňuje tělu zbavit se stresu, uvolnit toxiny a propojit vaši mysl s tělem. Pohyb může být pro každého jiný a nevěřím, že existuje jedna konkrétní věc, kterou byste měli dělat. Věřím, že Měli byste dělat to, co vás skutečně baví a chcete dělat důsledně.” Kromě chůze zvažte také tenis, plogging nebo plavání. Je důležité najít něco, co vás baví, protože díky tomu bude mnohem snazší u toho zůstat.

Jak stárnete, vaše tělo ztrácí svalovou hmotu, a proto vám více hrozí zranění. Je nezbytné důsledně pracovat na protahování, posilování svalů a zlepšování rovnováhy. To vše vám pomůže stárnout s grácií, být zdravý a šťastný!

Alexa Mellardo

Alexa je zástupkyní šéfredaktora časopisu Eat This, Not That!, dohlíží na kanál M+B a čtenářům poskytuje přesvědčivá témata týkající se fitness, wellness a péče o sebe. Přečtěte si o tématu Alexa

podobné příspěvky

Leave a Reply